Studia Podyplomowe - Prawo pracy

Studia Podyplomowe - Prawo pracy

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Prawo pracy

Prawo pracy

Prawo pracy to dziedzina szczególnie przydatna tym, którzy na co dzień trudnią się... zatrudnianiem. Jeżeli Twoja profesja wymaga znajomości prawa pracy, a nie masz za sobą studiów prawniczych, być może rozważasz studia podyplomowe w tym zakresie. Jeśli tak, dowiedz się więcej!

Studia podyplomowe cieszą się w ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem absolwentów studiów wyższych – konkurencja na rynku pracy rośnie, a pracodawcy chętniej zatrudniają osoby wyspecjalizowane w danej dziedzinie. Edukacja podyplomowa stanowi często teoretyczne dopełnienie zdobytych doświadczeń zawodowych, uzupełnia bowiem praktyczną wiedzę pracownika.

W przypadku studiów podyplomowych dotyczących prawa pracy rzecz wygląda nieco inaczej. Są one nie tyle uzupełnieniem, ile punktem wyjścia do sprawnego poruszania się w tej tematyce. Zapis prawa bywa nierzadko niejasny, a w kodeksowych zawiłościach laik może zagubić się bez reszty. Dlatego wiedza przekazywana podczas studiów okazuje się prawdziwym skarbem – pozwala swobodnie korzystać z regulacji prawa pracy i skutecznie rozwiązywać problemy, z którymi przychodzi się mierzyć w obliczu niejednoznacznej litery prawa.

Do kogo adresowane są studia podyplomowe z zakresu prawa pracy?Studia podyplomowe dotyczące prawa pracy – z uwagi na specyficzny zakres tematyczny – adresowane są przede wszystkim do tych osób, które na co dzień obcują z systemem zatrudniania. Sprawdzą się zatem zarówno w przypadku samych pracodawców, jak i osób zajmujących kierownicze stanowiska, pracowników działów HR i BHP, działów finansowo-księgowych, a także psychologów pracy.

Studia podyplomowe z zakresu prawa pracy odpowiadają nie tylko na potrzeby sektora prywatnego, sprawdzają się także w instytucjach sektora publicznego – wiedza zdobyta podczas studiów podyplomowych wspomaga między innymi działania pracowników administracji publicznej związane z realizacją usług rynku pracy.

Cel studiówCelem studiów jest przede wszystkim uaktualnienie i pogłębienie wiedzy w obszarze prawa pracy, przy równoczesnym uwzględnieniu norm europejskich oraz zmian, jakie w ostatnich latach zaszły w kodeksie pracy, a także w innych ustawach odnoszących się do systemu zatrudniania. Teoretyczna wiedza z zakresu prawa pracy pozwoli absolwentowi studiów podyplomowych skutecznie i prawidłowo rozwiązywać wszystkie problemy, jakie napotka w praktyce zawodowej.

Program studiówProgram studiów realizowany podczas studiów podyplomowych dotyczących prawa pracy uwzględnia z reguły zagadnienia odnoszące się do przedmiotu prawa pracy, specyficznych źródeł prawa pracy, poszczególnych norm prawa pracy i stosowania ich w praktyce, działalności i kompetencji związków zawodowych, powstawania i rozwiązywania stosunku pracy, rodzajów umów o pracę, rozkładu czasu pracy, wynagrodzenia, urlopów czy funduszu świadczeń socjalnych.

Jeżeli studia podyplomowe nawiązują zarówno do tematyki prawa pracy, jak i do tematyki zarządzania zasobami ludzkimi lub prawa ubezpieczeń społecznych, w programie pojawią się z pewnością także zagadnienia właściwe drugiej dziedzinie kierunkowej.

Organizacja studiów, opłatyStudia podyplomowe z zakresu prawa pracy trwają zazwyczaj dwa semestry i organizowane są w trybie zaocznym (zjazdy weekendowe, zwykle co dwa tygodnie). Można je podjąć w większości wyższych uczelni w kraju – między innymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Warszawskim czy Uniwersytecie Łódzkim.

Aby uzyskać świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, należy zdać egzaminy uwzględnione w programie studiów (przeprowadzane najczęściej po zakończeniu każdego semestru) i obronić pracę dyplomową.

Koszt studiów wynosi od 3 tysięcy do 5 tysięcy złotych. Opłatę można z reguły wnosić w co najmniej dwóch ratach. Wysokość opłaty i możliwości płatności ratalnej określa wybrana uczelnia.

RekrutacjaRekrutacja na studia podyplomowe przebiega zazwyczaj w oparciu o kolejność zgłoszeń. Kompletna aplikacja powinna składać się między innymi z:
- podania;
- kwestionariusza osobowego;
- odpisu dyplomu studiów wyższych (licencjackich lub magisterskich);
- dwóch fotografii legitymacyjnych.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru, terminu składania podań i wymaganych dokumentów można uzyskać w sekretariacie wybranej uczelni.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 05.06.2017

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Uczelnie prowadzące kierunek Prawo pracy i kierunki pokrewne

Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Polski Uniwersytet Wirtualny

Sopocka Szkoła Wyższa

Społeczna Akademia Nauk Łódź

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

pokaż więcej >>

 

 

 

Kierunki studiów - studia podyplomowe - Inne artykuły

Zdrowie Publiczne

Zdrowie Publiczne

Uczelnie wyższe oferują słuchaczom studia podyplomowe z zakresu zdrowia publicznego w rozmaitych odsłonach. Dzięki temu w przemyślany sposób można rozszerzyć swoje kompetencje. Dowiedz się, do kogo skierowany jest ten kieru ...

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy

Bez względu na to czy pracujemy w dużej korporacji czy jednoosobowym przedsiębiorstwie, nieznajomość prawa szkodzi, a już najbardziej uciążliwe jest gdy na pewnych niedociągnięciach przyłapie nas Urząd Skarbowy. Na szczęści ...

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości

Pracę rzeczoznawcy majątkowego, a konkretnie specjalisty w zakresie wyceny nieruchomości, najtrafniej charakteryzują trzy określenia: atrakcyjna, przyszłościowa i opłacalna. Być może dlatego, coraz więcej osób decyduje si ...

Grafika reklamowa i prasowa

Grafika reklamowa i prasowa

Co łączy bilboardy i portale internetowe? Co najsilniej zapisuje się w naszej pamięci po obejrzeniu kolorowego czasopisma? Obrazki. A dokładniej, grafika. W czasach, kiedy to obraz stał się najważniejszym bodźcem, jego twó ...

Controlling i audyt w przedsiębiorstwie

Controlling i audyt w przedsiębiorstwie

Studia podyplomowe z audytu i controllingu to drzwi do sukcesu dla osób, dla których liczy się rozwój zawodowy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Stań się specjalistą w swojej dziedzinie!

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Praca socjalna

Praca socjalna

Propozycja dla tych, którzy czują, że chcieliby dać światu coś od siebie. A nawet jeżeli nie cały świat skorzysta na wiedzy przyszłego przedstawiciela pomocy społecznej, to na pewno lokalne środowisko, które z pewnością doceni profesjonalizm absolwenta kierunku Praca Socjalna.

więcej

Sinologia (filologia chińska)

Sinologia (filologia chińska)

Chiny to w tej chwili zdecydowanie najpotężniejsza gospodarka świata. Liczne firmy ...

więcej

Biotechnologia

Biotechnologia

Młodość, świeży i zdrowy wygląd, świetna kondycja. Oto, do czego dąży dziś większość ...

więcej

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Obecnie tematem numer 1 na świecie jest środowisko naturalne i jego ochrona. Tym, ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy id ...

więcej

Studia w Danii

Studia w Danii

W szeregu słów kojarzących się z Danią powinno się znaleźć, obok sł ...

więcej

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest ju ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.